Trapas logo


Trapas

Hraju na něco od doby, co si pamatuju. Nejdříve to bylo piáno, na které jsem posléze velmi nerad a k velké nelibosti mojich učitelek 8 let docházel do Lidové školy umění v Hořovicích, a souběžně s tím kytara, na kterou jsem se kromě 3 akordů D, A, G, učil sám. V 15 letech jsme v nově založené školní punkové kapele neměli baskytaristu, tak jsem si přál k narozeninám baskytaru a už jsem u toho víceméně zůstal kromě asi dvouleté odbočky, kdy z kapely odešel bubeník a já jsem to vzal jako výzvu a 2 roky jsem bubnoval, a pak po letech již v Trapasu, kdy jsem chvíli hrál na doprovodnou kytaru. Mezi tím vším jsem ještě strávil 4 roky v lokální zábavové kapele která hrála od Bacha po Vlacha.

Vzorů a vlivů za život bylo nespočet, prvním vzorem byl můj děda, vynikající hořovický muzikant a skladatel, a můj táta, který mě naučil ty 3 akordy a ukázal, jak se hraje na kytaru.

V současné době hraji v kapelách Trapas a Ginevra.

Trapas vnímám jako svoje dítě, jelikož jsem jeden ze 3 zakládajících členů (+Míša, +Jirka Mádle). Necítím se býti velkým technikem v hraní na hudební nástroje, umím to, co potřebuju, občas cítím, že bych mohl umět víc. Rád skládám písničky, trochu mám problémy s texty, ale vždy jsem měl okolo sebe někoho, kdo textovat uměl.

Mám skvělou ženu a dceru, které mě podporují, a dobré lidi okolo sebe. Co víc si přát ...

Jsem v kapele od samého začátku. Pamatuju zkoušky u Libora doma v podkrovním pokoji i první trémou prostoupenou Portu v Komárově. Vždycky jsem jen zpívala, i když pár akordů na kytaru taky dám – jen mě to pak v klučičí konkurenci přestalo motivovat. Vždycky jsem ráda poslouchala dobrou muziku, hlavně tu, co jsem si mohla taky prozpěvovat (Brontosauři, Příbuzní, Kamelot, Nezmaři, Křesťan …). Je skoro jistý, že ty dobrý muzikální geny mám po svém tátovi, muzikantovi s velkým M, s ním jsem poprvé slyšela Ray Charlese nebo Genesis. Radši zpívám hloubky, výškami bych prý mohla vrtat zuby J Nerada zůstávám na jednom místě, i proto se mi líbí pracovat na nových písničkách – napsala jsem i pár textů a věřím, že budou přibývat další.

Nade všechno miluju svý děti i manžela, volný čas trávím většinou s nimi – doma, na zahradě, na výletech, u vody i na horách. Chtěla bych stihnout milión věcí najednou, ale jeden správně proflákaný den s knížkou a sušenkami taky není k zahození.

S kytarou jako samouk začal na 2.st. ZŠ aby mohl balit spolužačky. (Bohužel to tak v životě nefunguje J) Vystřídal několik seskupení, včetně těch bigbeatových. S Trapasem koketuje někdy od roku 1997. Živí ho poposedávání za kancelářským stolem s PC a ve volném čase se věnuje zrovna tomu, čemu je potřeba zrovna se věnovat. Kytar vystřídal celou řadu.

Aktuálně vlastní

 • Furch
 • Stagg
 • Kramer
 • a pár dalších no name, včetně těch dětských.

V kapele hraje na doprovodnou kytaru a to s přestávkami od roku 1998, kdy vystřídal Jirku Mádleho. Je hudebně nevzdělán (ač 8 let vzdoroval pianu), základy kytary má od své mamky, kterou ukecal, aby ho naučila Niagaru, kterou od té doby nehrál. Jinak veskrze samouk, s významným vlivem Libora. V současné době se snaží dohonit co se dá u Pepy Štěpánka (velký dík za trpělivost)

V civilním životě je diagnostikován jako programátor.

Volný čas věnuje, kromě rodiny, četbě sci-fi a spottingu.

Hraje na

 • Furch D22 SR
 • Dowina .
 • struny různé, obvykle .011, zkousi .012 ale bolí ho ručička
 • AER Alpha black


1994 - 1999

Trapas vznikl v zimě roku 1996 jako hec. Hrávalo se po hospodách na kytary, když náš kamarád Jarda King Lhoták přišel s myšlenkou, že bychom to měli zkusit na nově vzniklém oblastním kole Porty v Komárově. Dali jsme dohromady pár písniček a šli na to. První veřejné vystoupení bez valného ohlasu bylo tedy v Podbrdském kole Porty v Komárově 1996 ve složení:

 • Míša Mizerová (později Bernatová) - zpěv
 • Jirka Mádle - sólová kytara
 • Filip Skuhrovec - kytara
 • Martin Boubín - perkuse
 • Libor Tauš - baskytara, zpěv
Další roky mám nějak v mlze. Vím, že jsme psali písničky, možná jsme občas někde hráli. Možná doplní někdo jiný .... Někdy v tomto období se konalo nahrávání našeho prvního CD Sluneční kouty, které obsahovalo 4 písničky.

2000 - 2003

V roce 2000 jsme se opět vrátili na Portu do Komárova, kam jsme se probojovali přes zaječovské předkolo. Co se tak dívám do Portýrů z těch let, tak se zřejmě opět žádný velký úspěch nekonal. Ale sbírali jsme cenné zkušenosti a rady od našich zkušenějších kolegů. Hráli jsme ve složení, které je stejné jako současné, tedy:

 • Míša Mizerová - zpěv
 • Martin Boukal - sólová kytara
 • Michal Bernat - kytara, zpěv
 • Libor Tauš - baskytara, zpěv
Rok 2001 už se ale kýžený komárovský úspěch dostavil. Divácká Porta a druhé místo celkově za již tehdy výbornou příbramskou Ginevrou znamenalo postup do semifinále celostátní Trampské Porty v Ústí nad Labem. Semifinálový rozstřel jsme úspěšně zvládli a čekalo nás opojné vystoupení před letním amfiteátrem. Sice bez papírového úspěchu, ale s obrovským zážitkem.
V roce 2002 se Ginevra již Porty neúčastnila, takže jsme měli šanci Komárov vyhrát :-). A stalo se. Takže jsme se probojovali do ústeckého amfiteátru napřímo. Hráli jsme v pozměněném složení:

 • Míša Bernatová - zpěv
 • Míša Pilařová - zpěv
 • Martin Boukal - sólová kytara
 • Michal "Kaďousek" Kadlec - baskytara
 • Libor Tauš - kytara, zpěv
Začali jsme nahrávat druhé CD. bohužel jsme jej nedokončili a tak trochu jsme se rozpadli na několik let :-).

2014 - současnost

V roce 2014 jsme si řekli, že by bylo sranda zkusit si zase zahrát, nyní bez postupových ambicí - prostě jen tak, na Portě v Komárově - vlastně v Hořovicích, kam se Podbrdské kolo přestěhovalo. Dokončili jsme k této příležitosti několik let rozdělanou píseň Stratosféra a oprášili tři starší kusy. Opět je tu Jarda King Lhoták, který vlastně za všechno naše portování mohl. A jak se říká, když se moc chce tak to nejde a naopak, oblastní kolo jsme vyhráli a postupujeme do národního kola Porty v Řevnicích a do autorské se Stratosférou do Ústí nad Labem. Užijeme si to :-)