Trapas logo


Nov062015

Rozhovor pro e-portýr

Posted: Trapas | Kategorie: rozhovory

Všichni určitě víte, že vítězná kapela letošní Porty se jmenuje Trapas. Pár měsíců po vítězství Trapas pilně zkouší na koncerty, a to i s novou kytarou, kterou za vítězství muzikanti dostali. A jak naložili s ostatními cenami? Přečtěte si v našem rozhovor

Co v současné době děláte?

Samozřejmě pilně pracujeme, co nám dovolí naši zaměstnavatelé, naše rodiny a v případě našeho perkusisty Kennyho i vysoká škola. :-) Jednak dokončujeme mixování nahrávek z nahrávacího studia paní Heleny Rytířové v Řevnicích pod odborným dozorem mistra zvuku Vaška Neckáře ml., dále řešíme design webových stránek, které by měly alespoň v omezeném rozsahu spatřit světlo světa někdy do konce roku, a v neposlední řadě se chystáme na trochu větší porci koncertování, než na jakou byla kapela doposud zvyklá. Takže pilně zkoušíme a ladíme zvuk, aby si naši fanoušci nemuseli zacpávat uši. :-)

Jak užíváte výhry z Porty?

Předem bych chtěl ještě jednou moc poděkovat všem, kteří nás jakkoli obdarovali. Když to vezmu chronologicky, tak to začalo účastí na velkolepém festivalu Trampský Širák, kde jsme měli tu čest vystoupit po boku těch největších hvězd. Dále bych zmínil obrovské nadšení našeho kytaristy Michala Bernata z nové kytary od pana Furcha, zní opravdu báječně. Druhý říjnový víkend jsme pak „čerpali“ cenu od již zmíněné paní Rytířové v jejím studiu. Ještě nás čeká rozhovor v Country Radiu, tam zatím řešíme termín.

Takže nové CD v řevnickém studiu už jste nahrávali. Jaké to bylo?

Nahrávání proběhlo o víkendu 10. a 11. října. Myslím, že mohu říci za všechny členy kapely, že víkend se opravdu vydařil, nahráli jsme necelé tři písničky v naprosto domácké, pohodové atmosféře. Máme v hlavě již nějaké další nápady, takže si myslím, že se za nějaký krátký čas do studia zase vrátíme a budeme pokračovat.

Čekají vás v nejbližší době nějaké koncerty?

Úplně nejblíže je koncert v hořovickém klubu Labe 13. listopadu, který jsme pojali jako takovou opožděnou oslavu našeho letošního portovního vítězství. Bude tam s námi jako host výborná hořovická kapela Půl dechu do měchu, takže všechny, kdo nebudou mít co dělat, bych tímto rád pozval. Pojďte to s námi oslavit!

Přijdete na jubilejní Portu příští rok?

Pokud budeme mít ruce, nohy a alespoň částečně jasnou mysl, tak se tam určitě uvidíme. :-)


Dvojsingl Stratosféra a Maják z Řevnického studia.